• Pazartesi - Cumartesi: 7:00 - 17:00
 • 0850 840 87 07
 • info@stfacility.com
 • Blog grid view

  Shaggy Halı Nasıl Yıkanır

  Evlerimizdeki Shaggy halılar diğer halılara nazaran daha gösterişli olsalar da yıkanması en zor halı çeşitlerinden biridir. Çok saçaklı bir yapıya sahip olan bu halıları yıkamanın en mantıklı yolu www.stfacility.com gibi profesyonel halı yıkama firmaları ile çalışmaktır. Çünkü elle yıkanan bu tarz halılarda kir ve pislikler saçakların arasında kalabilir ve temizlenmiş gibi gözükselerde ileriki dönemlerde biyolojik olarak sağlığa zararlı olan bakterilerin üremesine sebep olabilir.

  Mümkün olduğu kadar özellikle küçük çoçukların yaşadığı evlerde kullanılması mantıklı olmayan halı türlerinden olsalar da heybetli duran görüntüleri sayesinde pek çok evde çokça rastladığımız halı çeşitlerinden dir.  Shaggy halıları halı yıkama firması dışında evde yıkamak istiyorsanız öncelikle mutlaka derinlemesine toz alma işleminden geçirmelisiniz. Daha sonrasında halınızı duru su veya arap sabunu ile yıkayabilirsiniz.

   

  Yün Halı Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Yün halılar el dokuma veya makine halısı olabilir.Yıkama işlemleri birbirleriyle aynıdır.Önemli olan yün halının ipliğinin cinsi ve yün halıda kullanılan boyanın kimyasal mı yoksa kök boyasımı  olduğudur.Yün halılarınızı halı yıkama da yıkatırken problemle karşılaşmak istemiyor iseniz  www.stfacility.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.
  Bu gibi halı yıkama işleminde öncelikli olarak tecrübeli personelimizi yönlendirmekteyiz. Böylece halılarınızın ilk günki gibi sizlere teslim edilmesini sağlamaktayız.  Bu tarz halıları temiz yıkamak kadar problemsiz yıkamakta çok önemlidir. El yapımı yün halılarda buharla temizleme ya da kuru temizleme yapmayın. Buhar temizliği yündeki yağları eriterek canlı yünü cansız hale getirecektir. Buharla temizlenen yünün daha temiz görünmesi aldatıcıdır. Çünkü verdiği hasar değiştirilemez, telafi edilemez. Hasar kendisini birkaç temizleme sonrasında gösterecektir ama o zaman da çok geç olacaktır. Kuru temizleme işleminden sonra elyafta kalan kimyasal kalıntılar iyi bir el yapımı yün halının ömrünün de kısalmasına neden olur.

  Halı Yıkama İşlemi İçin Gereklilikler

  Tonlarca para harcadığımız evimizin en önemli eşyalarından biri olan halılar yıkanması ve arındırma işlemi yapılması zor eşyalardır. Özellikle düzgünce temizlenmeyen halılar da bakteri oluşumu gerçekleşir. Eğer evinizde bebek veya çoçuk var ise mutlaka www.stfacility.com gibi bir halı yıkama firmasına başvurmalısınız. Aksi takdirde ürüyen bakteriler emekliyen yaştaki bebeğinizin tüm vücuduna yayılacaktır.

  Özellikle arap sabunu halı yıkama da kullanılabilecek en mantıklı temizlik ürünlerinden biridir. Halılarınızı yıkarken mümkün olduğu kadar doğal ürünlere başvurmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Çünkü piyasada satılan içerisi kimyasal dolu ürünler insan cildine ciddi zararlar verebilmektedir. Unutmayın ki halılarınızı yıkamadan önce mutlaka süpürmeli ve toz arındırma işlemini yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde siz halınızı yıkadığınızı sansanız bile halınız yeterince temizlenmeyecek ve kirli kalacaktır.

  Halı Temizliğinde Karbonat Etkisi

  Halı temizliği tüm ev hanımları için gerçekten zor bir iştir. Özellikle çıkmayan inatçı lekeleri ovalayarak çıkartmak için harcanan efor sonrasın hem vücudunuzda ağrılar olur hem de gün boyu yorgunluk hissedersiniz. Halı temizliğinde kullanılan kimyasalların tamamı insan cildine zarar vermektedir. Özellikle bebeği olan anneler bu konuda çok daha hassas olmalılar. Aksi takdirde biz yetişkin kişilerin ciltlerine göre çok daha hassas olan bebeklerin cildi zarar görebilir.

  Bunun dışında bebekler gelişim sürecinde ellerinden veya ağızlarından düşürdüklerin cisimleri halıdan tekrar ağızların almaktadırlar. Emekleme döneminde sürekli olarak halı ile temas halinde olan bebeklerin bulunduğu evlerdeki halılar asla kimyasal malzemeler ile temizlenmemelidir. Halı temizliğinde karbonat oldukça etkili ve doğal bir temizleyicidir. Ayrıca karbonat ile ellerini yıpratmadan halınızı rahatça temizleyebilirsiniz. Tüm Bunların dışında www.stfacility.com web sitemizi ziyaret ederek %100 doğal kimyasal içermeyen ürünler kullanarak halı yıkama yapan bir firma olarak gönül rahatlığı ile halılarınızı bize teslim edebilirsiniz.

  Tıkla Hemen Mesaj At